Middle Mountain Bikers Třebenice
Fotogalerie

Poslední švih 2011

Specialized Rallye Sudety 2011

Úvodní stránka  »  Třebenická běžka

Třebenická běžka

Třebenická běžka 2010

Třebenická běžka je závod, ve kterém nejde o vítězství, ale o fajn prožití dne v přírodě s přáteli, známými nebo rodinou. Nultého ročníku se zúčastnilo 25 závodníků a závodnic, mezi kterými nechyběly ani děti. Nultý ročník Třebenické běžky proběhl 21.2. 2010.

Výsledky z nultého ročníku ke stažení

Foto z nultého ročníku najedete v galerii

 

Článek z třebenického zpravodaje 

 

TŘEBENICKÁ BĚŽKA ….. ZAČÁTEK TRADICE? 

Třebenická běžka 2010Letošní zima se opravdu dá pojmenovat paní Zima. Po chudých letech bez sněhové pokrývky se i u nás na Třebenicku lyžovalo. Na divokých prkýnkách se pracně přes měsíc projížděla bílá stopa na polích a cestách za Rybízárnou, až vznikl čtyřkilometrový okruh s převýšením asi 130 m. A přišlo zásadní rozhodnutí! Když Bauer ve Vancouveru, tak my pod Košťálovem! V neděli 21. 2. 2010 ve 14 hodin se poprvé ve sportovních novodobých dějinách Třebenicka konal lyžařský závod pro veřejnost s názvem TŘEBENICKÁ BĚŽKA - styl klasika, časovka jednotlivců. U Božích muk, za železniční zastávkou Třebenice-město, se sešlo 50 příznivců bílé stopy.  25 z nich (mezi nimi i děti) našlo odvahu poměřit navzájem své fyzické síly. Závod jako nultý ročník  TB proběhl v duchu fair play a hlavně bez zranění. Slavnostní ukončení s vyhlášením nejlepších proběhlo v příjemně vyhřáté hospůdce U Havlů.

Kladné reakce zúčastněných zavázaly známé borce z cyklistického uskupení Middle Mountain Bikers - volně Středohorští Bikeři (vyznavači horských kol) k příslibu zorganizování 1. ročníku Třebenické běžky v roce 2011. Pokud nám to bílé zas napadne, tak v lednu nebo únoru 2011…. skol, skol, skol!

instagram