Úvodní stránka  »  Ze světa MMB

Ze světa MMB

30.01.2013

Lysá hora 24

Jedná se o horský maraton jednotlivců nebo dvojic. Akce se konala uplynulý víkend v Beskydech, na Lysé hoře. Smyslem této akce je zdolat kopec rychlou chůzí, nebo během, co nejvíce krát za 24 hodin na vytyčeném okruhu. Jeden okruh měl cca 12 km a převýšení 764 m. Tohoto závodu jsem se zúčastnil již loni, tak jsem si ho letos nemohl nechat ujít,

byl jsem jedním z cca pětiset bláznů. Měl jsem štěstí, že asi ve třetím kole, to jsem ještě vyrážel relativně za světla, jsem chytil na Lysé hoře západ slunce, což byla naprostá nádhera, a v závěru kola naopak totální tmu. Většinu závodu jsem šel/běžel za tmy, ale s dnešními čelovkami to bylo jak ve dne. Krize byla cca o půlnoci mezi 6 a 7 kolem, ale překonal jsem ji s heslem:"Dakar se nevzdává". Příští rok vyrážím určitě znovu.Více info na www.lh24cz