Middle Mountain Bikers Třebenice
FotogaleriePoslední švih 2011

Giro di Zavadilka 2011

Poslední švih 2011

Úvodní stránka  »  Ze světa MMB

Ze světa MMB

18.04.2019

Bitva s Praotcem

      Tak jsme se letos konečně dočkali a mohli jsme zabořit pryže našich biků do hlíny v blízkosti posvátné hory Říp při závodu v rámci Krále středohoří. 
     Letošní suché jaro má svou přednost pro bikery v podobě suchých stezek v lesích i polních cest bez louží a tak většina bikerů se ze silnic přemístila do terénu už velmi brzo.Každý je samozřejmě zvědavý , jak na tom po zimě je a tak bylo na startu téměř devadesát chrtic a chrtů chtivých co nejlepšího výsledku.Mezi touto smečkou bylo tentokrát rekordních šest kousků z MMB týmu. Čuchy tradičně  , Jirka od Pecánků , Láďa , co se jen tak neRosype , D45 a mladá vlna ve formě Filipa a Zdendy.
     Start z náměstí v Roudnici vlastně rozhodl o dalším výsledku mnohých účastníků. Nebyl jsem asi jediný , kdo se domníval , že proběhne v poklidu za zaváděcí čtyřkolkou a policejním doprovodem , ale to co se odehrálo v ulicích hned za náměstím bylo tak trochu bikerské porno... Ty necelé dva kilometry po silnici až k odbočce na Hostěraz se jelo něco , co připomínalo časovku silničářů a srdce mnohých nechápalo , co se po něm vlastně chce. Nejtěžší převody nestačily udržet tempo špice a v nájezdu do terénu bylo vlastně hotovo... Nicméně trať na Hostěraze je tak specificky technická a zábavná , že si ji užije člověk na špici i v hloubi pole.Predikovaná zima nebyla až tak velká a tak si to každý užil téměř v ideálním počasí. Tři kolečka po více než osmi kiláscích obnášely něco kolem hodiny závodění a to bylo tak akorát , aby to člověka ještě bavilo. V cíli bylo skvělé zázemí v podobě pojízdného baru a tak jsme zde jistě nebyli naposledy. A jak jsme dopadli?
     Nejlepší výkon a místo na bedně v katošce si vyjel náš velkej Péťa a devítka v absolutní klasifikaci je hodna velkého obdivu - super!!! Láďa to měl v katošce za brambory , ale 16. místo je hooodně slušný.Hned za ním došlapal Filip yesa tak v této dvojce slavila zkušenost nad mládím...  Druhá dvojka byla těsně za dvacítkou. Jirka si to dával se Zdendou a nakonec až na pásce se prosadil Zdenda (22.) resp. Jirka (23.) - slušný body...  Bez bodů tentokrát zůstal D45. Letos je to více o běhu a tak 45. flek je odpovídající najetým kilometrům. Ale závod jsme si užili , takové XC se mi opravdu líbí a za rok určitě zase budu na startu. Tak sportujte ,trénujte a pojďte na závody ať je p***l!!! cheeky                  D45

 

...zpět na všechny novinky
instagram